Fjalë Kyçe

Polici boshnjak rrah një qytetar, ai as që mundohet t’i reziston

Polici boshnjak rrah një qytetar, ai as që mundohet t’i reziston

Redaksia e portalit klix.ba k publikuar një video që tregon një polic duke goditur një të ri në rrethin e një fabrike në Visoko.

Incidenti ndodhi në Dobrinjevo afër Visoko, dhe video, e cila zgjat rreth 20 sekonda, tregon një polic, me një uniformë zyrtare, duke goditur një të ri pranë derës për vendin e pasagjerit në automjetin zyrtar të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kantoni Zenica-Doboj.

Siç zbuloni portali, gjithçka ndodhi në fillim të shkurtit dhe tani për tani nuk dihet pse polici kreu këtë lloj veprimi zyrtar, të cilin punonjësit e ndërmarrjes në mbrojtje të kolegut të tyre u përpoqën të ndërpresin në disa raste.

Bashkë me videon, ne gjithashtu u informuam se gjithçka ndodhi më 7 shkurt, por nuk ka detaje në lidhje me këtë ngjarje në buletinin e policisë.

Ndryshe, Inspektorati policor boshnjak tashmë ka nis hetimet rreth rastit, ku fillimisht është suspenduar polici.