Fjalë Kyçe

Publikohen fotot e rralla të vitit 1938, kështu festohej Viti i Ri në kohën e Zogut

Publikohen fotot e rralla të vitit 1938, kështu festohej Viti i Ri në kohën e Zogut

Princesha Elia Zaharia Zogu ka publikuar gjatë ditës së sotme në rrjete sociale disa foto të vjetra të Mbretit Zog dhe bashkëshortes së tij të cilat datojnë në vitit 1938.

Në këto foto tregohet sesi festohej ndërrimi i viteve në kohën e Mbretit Zog, ku shohim të gjithë të ftuarit të pranishëm në një ballo mjaft moderne për kohën duke vallëzuar dhe duke trokitur gotat me njëri-tjetrin me rastin e ndërrimit të viteve./Gazeta Express/