Fjalë Kyçe

Publikohen pamje nga rrëzimi i aeroplanit, nga i cili nuk mbeti asnjë i mbijetuar

Publikohen pamje nga rrëzimi i aeroplanit, nga i cili nuk mbeti asnjë i mbijetuar

Një avion i Ethiopian Airlines u rrëzua pak pas ngritjes nga Addis Abeba, duke vrarë të gjithë anëtarët në bord.

Ethiopian Airlines tha se 149 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit besohet se ishin në fluturimin ET302 dhe në bord ishin 32 kenianë, 18 kanadezë, 8 amerikanë dhe 7 shtetas britanikë.

Rrëzimi ndodhi në ora 8:44 sipas kohës lokale, apo gjashtë minuta pasi avioni Boeing 737 Max-8 u ngrit dhe ende nuk është e qartë se çfarë e ka shkaktuar aksidentin.

Shikoni më poshtë fotografi nga vendi i ngjarjes: