Fjalë Kyçe

Ramë Lahaj bën thirrje të ruhet kufiri nga copëtimi

Ramë Lahaj bën thirrje të ruhet kufiri nga copëtimi

Ramë Lahaj përmes rrjeteve sociale me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë kishte një mesazh për bashkatdhetarët, shkruan lajmi.net.

Për këtë përvjetor, tenori ka publikuar këngën me titull “Rrjedh në këng e ligjërime”, ndërsa përmes një postimi në Facebook, ai bëri thirrje që të ruhet kufiri.

KY ËSHTË STATUSI I PLOTË I LAHAJT, PA NDËRHYRJE:

“Të dashur bashkatdhetarë. Ky është video-projekti im i parë që si Ambasador i Kulturës në mbarë botën ia kushtoj Kosovës.

Në këto kohëra të vështira me temat rreth kufinjve dhe shumë të ri që na ikin çdo ditë nga vendi, do të doja që ky të ishte mesazh shprese. Përndryshe me FSK-në ishim dhe e ngritëm flamurin andaj të gjithë njëzëri të themi ‘ Mos na e prekni kufirin’.

Të duam Kosovë!”.

Rame Lahaj – Rrjedhe në kënge e ligjerime (Full Version)

Të dashur bashkatdhetarë. Ky është video-projekti im i parë që si Ambasador i Kulturës në mbarë botën ia kushtoj Kosovës.Në këto kohëra të vështira me temat rreth kufinjve dhe shumë të ri që na ikin çdo ditë nga vendi, do të doja që ky të ishte mesazh shprese. Përndryshe me FSK-në ishim dhe e ngritëm flamurin andaj të gjithë njëzëri të themi ' Mos na e prekni kufirin'. Të duam Kosovë!Linku ne YouTubehttps://www.youtube.com/watch?v=MQ_uiYIzGLY————————————————My dear all. This is my first video project that I am dedicating to Kosovo as an Ambassador for Culture in the world. In these difficult times with the issue of the borders and many young people that are leaving the country everyday I would like this to be a message of hope. Otherwise with the Kosovan army we raised the flag so let's say it unanimously 'Do not touch our borders'. Kosovo, we love you!On Youtubehttps://www.youtube.com/watch?v=MQ_uiYIzGLY Composed by Feim IbrahimiLyrics by Gjoke BeciRearrangement by Shpetim SaraçiDirected by Bledar & Besart BujupiDirector of Photography Latif HasolliDrone Operator Arton KrasniqiFocus Puller Milot BunjakuPost Production http://www.bledit.comColorist Paul Willis

Gepostet von Rame Lahaj am Sonntag, 17. Februar 2019