Fjalë Kyçe

SHBA, të shtëna në një supermarket në Arkansas – dy policë të plagosur, vritet sulmuesi

SHBA, të shtëna në një supermarket në Arkansas  – dy policë të plagosur, vritet sulmuesi

Dy oficerë policie u plagosën dhe një person i armatosur u vra të hënën në mëngjes në një shkëmbim të të shtënave me armë në një dyqan Walmart në Forrest City në Arkansas të SHBA-së.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Shefi i policisë së qytetit Deon Lee tha se njëri prej oficerëve u dërgua në një spital rreth 45 milje (70 kilometra) në lindje në Memfis, ku ai ishte në operacion, dhe prognoza fillestare është “ai do të jetë në rregull”.

Ky është çaji plot shije dhe benefite shëndetësore

Siç bëhet e ditur, oficerët iu përgjigjën pasi dikush thirri policinë për të raportuar një njeri që po bënte kërcënime.

“Për shkak të heroizmit dhe reagimit të policisë, asnjë civil nuk u lëndua”, tha kryetari i Bashkisë Forrest, Cedric Williams.

Zëdhënësi i Walmart, Scott Pope tha se kompania po ndihmonte në hetimin e policisë, por nuk dha komente të mëtejshme.