Fjalë Kyçe

Shembet hoteli në rrugë, qytetarët ia japin vrapit

Shembet hoteli në rrugë, qytetarët ia japin vrapit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në SHBA, teksa ndërtesa e hotelit “Hard Rock”, në qendër të New Orleans, është shembur, duke plagosur disa persona.

Mediet botërore kanë publikuar pamjet e tmerrshme të shembjes së hotelit gjigant, ndërsa shihet momenti kur njerëzit vrapojnë të tmerruar.

Hoteli po i nënshtrohej disa punimeve për t’u modifikuar tërësisht, por gjërat nuk kanë shkuar sipas planit dhe gjithçka është kthyer në rrënoja.