Fjalë Kyçe

Shpërthen vullkani në gadishullin Alaska

Shpërthen vullkani në gadishullin Alaska

Është lëshuar alarmi i kuq pas shpërthimit të vullkanit Sitkin në gadishullin Alaska.

Observatori i Vullkanit të Alaskës (AVO), ka raportuar se vullkani ka shpërthyer në 21:04 me kohën lokale dhe se ka spërkatur hirin dhe tymin deri në 4,500 metra, shkruan The Hill, raporton Klan Kosova.

Ka paralajmërime se mund të ketë shpërthime shtesë.