Fjalë Kyçe

Shqiponja kap peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh

Shqiponja kap peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh

https://video.shqiptarja.com/uploads/Shqiponja_me_peshkaqenin.mp4?fbclid=IwAR2qjItILxTEYIKgqRfor3pIj2bRI1JAo_3rMWl48G7WPaGViB-fLaeD90g
Një skenë spektakolare është realizuar në Myrtle Beach, një vendpushim bregdetar në Karolinën e Jugut.
Videoja e realizuar nga Ashley White, filmuar nga ballkoni i saj me pamje nga plazhi i Myrtle Beach, tregon një shqiponjë e cila ka futur nën kthetra një peshk skumbri spanjoll, të quajtur gjithashtu edhe ‘Mbreti Skumbri’, ndërsa fluturonte mbi plazhin e mbushur me njerëz.
Sipas disave, të cilët kanë komentuar filmimin në mediat sociale, gjahu i shqiponjës nuk është një skumbri por një peshkaqen.