Fjalë Kyçe

Shqiptari rrah një prift në Itali

Shqiptari rrah një prift në Itali

Një prift katolik u rrah të premten në qendër të qytetit italian, Bologna.

At Domenico Vittorini u sulmua pranë kishës ku ai bën pjesë, në zonën e universitetit të kryeqytetit Emilian.

Një burrë shqiptar me një rekord penal dhe me probleme mendore, fillimisht debatoi me klerikun dhe pastaj e goditi me grusht disa herë, thanë burimet lokale, sipas agjencisë Ansa.

35-vjeçari është dërguar në stacionin e policisë, kurse prifti 54-vjeçar u dërgua në spital për analiza.