Fjalë Kyçe

Shtatëvjeçari i birësuar gjendet i vdekur brenda lavatriçës

Shtatëvjeçari i birësuar gjendet i vdekur brenda lavatriçës

Një djalë shtatëvjeçar është gjetur i vdekur brenda një lavatriçeje në shtëpinë e prindërve të tij në Teksas të enjten në mëngjes, dy orë pasi ishte raportuar i zhdukur në polici.

Trupi i Troy Khoeler u gjet brenda lavatriçes me ngarkesë të lartë në garazhin e shtëpisë së familjes së tij në Spring Teksas në orën 7:20 të mëngjesit, pasi prindërit e tij birësues thirrën policinë për të raportuar atë të zhdukur.

Nuk dihet nëse kishte ujë në lavatriçe ose nëse kapaku ishte i mbyllur kur djali u gjet. Ai ishte i veshur.

Sipas policisë, hetimet kanë nisur dhe detektivët e vrasjeve intervistuan prindërit pasi u gjet trupi i Troy.

Troy u adoptua nga prindërit e tij në vitin 2019, tha policia. Ata thanë se nuk kishte të dhëna të mëparshme që tregonin se shtëpia ishte një shtëpi abuzive.

Duke folur jashtë shtëpisë së Khoeler, Togeri i Zyrës së Sherifit të Qarkut Harris Robert Mincheë u tha gazetarëve se Troy mund të ishte zhdukur që në orën 4 të mëngjesit.

“Nuk e dimë se çfarë ka ndodhur, por synojmë ta zbulojmë”, tha ai.

“Nëse ai u vra nga lavatriçja apo u vra dhe u vendos në të, ne jemi shumë larg nga kjo, nuk mund të komentoj”.

Ai tha se policia kishte intervistuar prindërit për të plotësuar një raport për personat e zhdukur kur ata kuptuan se nuk kishte asnjë shenjë të dyerve apo dritareve që ishin lënë të hapura.

Më pas ata kontrolluan shtëpinë dhe zbuluan trupin e Troy, shkruan DailyMail, transmeton Klankosova.tv.