Fjalë Kyçe

Spektakël fishekzjarresh, Viti i Ri mbërrin edhe në Korenë e Veriut

Spektakël fishekzjarresh, Viti i Ri mbërrin edhe në Korenë e Veriut

Pas Zelandës së Re dhe Australisë që pritën të para Vitin e ri, 2019-a ka mbërritur dhe në Korenë e Veriut.

Në vendin diktatorial për këtë ditë është rezervuar një festakël fishekzjarrësh, në sheshin kryesor të kryeqytetit, ku mijëra njerëz kanë preferuar ta ndjekin nga afër festën.

Spektakël fishekzjarresh, Viti i Ri mbërrin edhe në Australi.

Australia dhe Zelanda e Re kanë mirëpritur vitin 2019 me shfaqje spektakolare të fishekzajrresh ne Sydney dhe Auckland.

Zelanda e Re ka pritur e para vitin e ri 2019. Viti i ri eshte pritur me nje spektakël fantastik fishekzjarresh, mes atmosferes se bukur dhe urimeve per nje vit te mbare e te mire. Ishulli Samoas është i pari që hap siparin e festes se vitit te ti.

https://www.facebook.com/KGWTV8/videos/1289038007915692/?t=2