Fjalë Kyçe

Lajm bombastik: Amir Rrahmani transferohet në Serie A

Lajm bombastik: Amir Rrahmani transferohet në Serie A

Edhe pse flitej që përfaqësuesi i Kosovës, Amir Rrahmani të transferohet në Standard Liege, megjithatë në momentet e fundit ka ndryshuar kursi, dhe qendërmbrojtësi kosovar do të luaj në kampionatin e fuqishëm Serie A.

Edhe zyrtarisht Rrahmani ka nënshkruar me klubin e kthyer në elitë Hellas Verona.

Sipas medieve italiane Sky Sport, Rrahmani pas pak orëve do të jetë në Itali për vizita mjekësore, ndërsa do të nënshkruaj kontratë 4-vjeçare.