Fjalë Kyçe

Sportisti e puth gazetaren në buzë, kritikohet nga mediat

Sportisti e puth gazetaren në buzë, kritikohet nga mediat

Boksieri i peshave të rënda Kubrat Pulev është vënë në thumb të kritikave nga mediat sociale pasi ai e puthi me forcë një gazetare gjatë një interviste pas meçit.

Bullgari, i cili ishte planifikuar të përballej me Anthony Joshuan në tetor 2017 para se lëndimi të kufizonte sfidën e tij për titullin botëror, regjistroi një fitore të shtatë kundër Bogdan Dinu, pavarësisht se kishte çarje në vetullë në raundin e katërt.

Në një intervistë të pakëndshme, gazetarja e pyeti Pulev rreth meçit me Dinun dhe mundësinë e një ndeshje të ardhshme me Tyson Fury.