Fjalë Kyçe

Stuhia vrasëse: Dy të vdekur në Britani, nga cikloni bombë me emrin Denis

Stuhia vrasëse: Dy të vdekur në Britani, nga cikloni bombë me emrin Denis

Erërat e forta deri në 120 kilometra në orë kanë goditur brigjet britanike dhe janë përgjegjëse për vrasjen e dy personave një prej të cilëve është adoleshent.

Trupi i tij është gjetur nga ekipet e shpëtimit në anë të detit, ndërsa një anëtar i anijes B Gas Margrethe, a 99-metra e gjate dhe me flamur maltez ka humbur mengjesin e së hënës afër brigjeve të Margate. Rreshjet e forta të shiut kanë shtuar rrezikun e përmbytjeve nga stuhia Denis e cila goditi menjëherë pasi mbi Britani kaloi stuhia Ciara. Ushtria britanike është nxjerrë në rrugë dhe po ndërton barrier për të ndalur përmbytjet.