Fjalë Kyçe

Sulm me armë zjarri në Gjermani, 6 persona humbin jetën

Sulm me armë zjarri në Gjermani, 6 persona humbin jetën

Një sulm me armë zjarri ka tronditur ditën e sotme Gjermanisë ku të paktën 6 persona kanë mbetur të vdekur.

Sipas raportimeve të para të mediave të huaja sulmi ka ndodhur në “Rot am See”, ndërkohë që bëhet e ditur se autori ka rënë në prangat e policisë.

Ai është është arrestuar afër vendit të ngjarjes e ndodhur në “Rot Am See”, një qytet midis Stuttgartit dhe Nurembergut në Gjermaninë jugore.