Fjalë Kyçe

Të famshmit që pëlqejnë video-lojërat

Video-lojërat janë një formë popullore e argëtimit për njerëz të panumërt në të gjithë globin dhe të famshmit nuk bëjnë përjashtim.

Sot kjo industri është multimilardëshe dhe në mesin e miliarda njerëzve që luajnë, patjetër që ka edhe shumë njerëz të famshëm.

“Ranker” ka renditur disa prej tyre:

Reperi Eminem – Loja e preferuar “Call of Duty: Black Ops”

Aktori Daniel Craig – “Halo” dhe “Guitar Hero”

Aktorja Mila Kunis – “Minecraft”, “Call of Duty” dhe “World of Warcraft”

Këngëtari Justin Bieber – “Call of Duty”, “Mario Kart”, “Halo”

Aktorja Megan Fox – “Mortal Kombat”

Reperi Snoop Dogg – “Call of Duty”