Fjalë Kyçe

Tenori i famshëm Placido Domingo, pozitiv me koronavirus

Tenori i famshëm Placido Domingo, pozitiv me koronavirus

Tenori i famshëm, Placido Domingo, ka njoftuar pasditen e së dielës se ka dalë pozitiv me koronavirus.Artisti i madh spanjoll tha se e ndjente “detyrim moral” që të ndante këtë lajm me publikun dhe shtoi se së bashku me familjen e tij po qëndron në izolim.

Domingo sqaron në postim se vendosi ta kryente testin pasi kishte temperaturë dhe kollë.

79- vjeçari u kërkoi të gjithë njerëzve që të ndjekin rregullat e vendosura nga autoritetet:

“Ju përgjërohem që të jeni shumë të kujdesshëm, të ndiqni rregullat bazike, siç janë larja e shpeshtë e duarve, qëndrimi larg njëri-tjetrit 2 metra dhe qëndrimi në shtëpi mbi të gjitha”.