Fjalë Kyçe

Tenori kosovar me famë botërore Ramë Lahaj ushtar i UÇK-së?

Tenori kosovar me famë botërore Ramë Lahaj ushtar i UÇK-së?

“Ushtar në luftë, ushtar në paqe” është shkrimi që tenori Ramë Lamaj, na tregon se ishte pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan GazetaAlo.

Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ku përveç shkrimit të tij emocional ka publikuar edhe foton e tij si ushtar në atë kohë para 20 viteve.

Ramë Lahaj përveç që është zëri më i veçantë i tenorit botëror,tregon se ka qenë edhe ushtar i UÇK-së.

20 vjet ndryshim.

Ushtar në luftë, ushtar në paqe.

Bonu luftëtar i fuqishëm i jetës tande dhe fito të gjitha betejat që ia ke vënë vetës për synim. Projekto dhe realizo strategjinë për luftën tande. Mos u bon qyqar e me kalu kohën tuj u ankue se jeta asht e vështirë dhe hiç gjë s’shkon qysh duhet! Bonu ushtar i denjë dhe mos lë front të ëndërrave të tua pa e fitue.

Kësaj herë t’fala nga Opera e Barcelonës, një prej fronteve të mia që sot më bon krenar që e fitova me nder.

Foto e marrë gjatë luftës në Kosovë. Viti 1999 dhe tjetra gjatë paqes në Barcelonë. Viti 2019./GazetaAlo/

Image may contain: 2 people, people smiling