Fjalë Kyçe

Tërhoqi nga bankomati 200 mijë euro, por ia morën hajnat të gjitha pas pak sekondash

Tërhoqi nga bankomati 200 mijë euro, por ia morën hajnat të gjitha pas pak sekondash

Një afro-amerikan nga Kalifornia ka humbur të gjitha paratë që i kishte kursyer tërë jetën, para një banke pak momente pasi i kishte tërhequr hiq më pak se 200 mijë dollarë – për ta ndihmuar familjen e tij gjatë kohës së pandemisë së coronavirusit.

Francisco Cornejo ishte nisur në drejtim të veturës së tij kur u sulmua nga një hajn. Në videon e publikuar më poshtë që e ka filmuar një kalimtar rasti, shihet se si Cornejo rrëzohet në tokë kurse i dyshuari largohet me shpejtësi me çantën plotë me para, transmeton Telegrafi.

Cornejo që ka pësuar lëndime trupore, kishte tërhequr paratë nga një filial e bankës. Me ato para planifikonte të ndihmonte familjarët me shpenzimet e shumta gjatë pandemisë së coronavirusit.

“Prindërit e mi kishin nevojë për ato para për t’i mbijetuar pandemisë, sepse të dy ishin të papunë – ta mbajnë gjyshen time 94-vjeçe e cila ka shpenzime të mëdha mjekësore, të paguajnë shkollimin e motrës time”, ka deklaruar viktima e sulmit.

Ai ishte parkuar me veturë sa më afër që ishte e mundur sepse e dinte se çfarë shume të parave do të tërhiqte. Por pa kaluar 30 sekonda, ai është sulmuar, rrahur dhe plaçkitur – duke ia marrë të gjitha paratë.