Fjalë Kyçe

Tërmet në Kosovë

Tërmet në Kosovë

Rreth orës 18:59 në Kosovë pati dridhje të tokës.

Sipas Earthquake, tërmeti ishte me magnitudë 2.4 shkallë të Rihterit.

Dridhjet ishin ndjerë kryesisht në pjesën jugore të Kosovës dhe në Suharekë.