Fjalë Kyçe

Treni merr flakë derisa po hynte në stacion

Treni merr flakë derisa po hynte në stacion

Të paktën 25 vetë kanë mbetur të vdekur dhe 47 të tjerë janë plagosur pasi një tren u përplas dhe mori flakë, derisa po i afrohej stacionit në Egjipt.

Treni po udhëtonte nga Aleksandria, qyteti i dytë më i madh i Egjiptit, në kryeqytetin Kajro, të mërkurën në mëngjes, kur goditi një platformë betoni në fund të trajektores dhe shpërtheu në flakë.

Stacioni Ramses, një nga më të ngarkuarit në gjithë Egjiptin, u mbyll plotësisht pas incidenit pasi hetuesit u dërguan në vendin e ngjarjes për të përcaktuar se si ndodhi aksidenti. /Gazeta Alo/