Fjalë Kyçe

E tmerrshme: Treni merr zvarrë autobusin plot me pasagjerë

E tmerrshme: Treni merr zvarrë autobusin plot me pasagjerë

Një i vdekur dhe 9 të plagosur, është bilanci i një aksidenti, ku një tren përplaset me autobusin.

Ndërkohë 57 pasagjerë shpëtuan pa lëndime pasi shoferi hapi derën e pasme në momentet e fundit dhe u tha që të zbrisnin me urgjencë.

Aksidenti ka ndodhur në Kazakistan, kur autobusi u bllokua mbi hekurudhë nga trafiku.