Fjalë Kyçe

Vdes këngëtari i njohur shqiptar

Vdes këngëtari i njohur shqiptar

Ka ndërruar jetë në moshën 69-vjeçare këngëtari i njohur, Qerim Sula.

Ai u shua pas një beteje me një sëmundje të rëndë, të cilën nuk e kaloi dot.

Artisti dibran ishte këngëtar i këngëve epike në vend, ndërsa mbante edhe titulli “Mjeshtër i Madh”.

Zëri i tij dhe kontributi në muzikë do të mbahen mend ndër breza.