Fjalë Kyçe

Vdes këngëtari pejan “Edi King”

Vdes këngëtari pejan “Edi King”

Ka ndërruar jetë këngëtari i njohur nga Peja, Eduard Meraku, i njohur si Edi King.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur miqtë dhe familjarët.

“S’po muj me besu për këtë lajm tepër, tepër të pikëllueshëm. Na la Edi, shoku i gjithë jetës tonë, Edi King! S’paska ma rond se me përjetu diçka të tillë”, shkroi njëri nga miqtë e tij përcjell sinjali.

Edi King ishte pjesë e grupit të njohur të pop-rock-ut, “Seleksioni 039”.