Fjalë Kyçe

Vdiq aktori Luran Ahmeti

Vdiq aktori Luran Ahmeti

Ka vdekur, si pasojë e COVID-19, në moshën 46-vjeçare aktori nga Shkupi, Luran Ahmeti.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur miq të aktorit.

Ahmeti ishte aktor i Teatrit Shqiptar në Shkup ndërsa ka luajtur në shumë filma e seriale të njohura, përfshirë serialin shqiptar “O sa mirë” dhe në serialat e njohur turk “Lugina e ujqërve” dhe “Shekulli Madhështor”.