Fjalë Kyçe

Video kap rrufen duke goditur një palmë

Video kap rrufen duke goditur një palmë

Ky është momenti kur një rrufe goditi një palmë në Florida.

Pamjet u kapën nga një njeri në Florida, ndërsa ai ishte rreth 22 metra larg, transmeton lajmi.net.

Një shpërthim i bubullimave mund të dëgjohet në video para se rrufeja të godas në majë të pemës. Stuhitë ishin pritur ditën e xhirimeve, por ndryshe nga goditjet e zakonshme të rrufeve, kjo goditi në dritë të ditës.

Kamera e të cilit regjistroi pamjet, tha se ai e pa rrufen e pazakontë si një mundësi për të paralajmëruar të tjerët të jenë në gatishmëri.

Sezoni i rrufesë kulmore në gadishull ndodh midis majit dhe tetorit, nga mesdita deri në mesnatë.