Fjalë Kyçe

Video qesharake ku shihen policët duke u zvarritur derisa arrestojnë dy gra në klub

Video qesharake ku shihen policët duke u zvarritur derisa arrestojnë dy gra në klub

Në pamjet bizare të një videoje shihet kur një gruaje i bien pantallonat, derisa katër oficerë policie po përpiqeshin të ndalonin dy persona poterexhi.

Klipi i filmuar në Klubin Qendror të Punës në Barrow-in-Furness, Cumbria, të mërkurën, shfaq oficerët duke u zvarritur në dysheme ndërsa përpiqen të arrestojnë gratë e reja, përcjell Gazeta Alo.

Gruaja, e cila më në fund është e lidhur me pranga, nxirret nga hoteli nga tre oficerë ndërsa ajo bërtet me sa zë që ka.
Ndjekësit mund të dëgjohen duke qeshur ndërsa shikojnë në klipin që ishte postuar në Facebook.

Video është bërë virale dhe ka tërhequr mbi 2.500 komente dhe share.

Policia në Cumbria tha se ata u thirrën nga disa peronsa pasi vajzat kishin refuzuar të largoheshin nga klubi i burrave./Gazeta Alo/