Fjalë Kyçe

“Votimi më 331 vota për liberalizimin e vizave, është rikonfirmim i punës së institucioneve tona”

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka përshëndetur vendimin e sotëm të Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, vendim ky që nënkupton fillimin trialogut për këtë çështje.

Hoxha, përmes një postimi në profilin e saj në Facebook, ka shkruar se raporti i Tanja Fajon, për liberalizimin e vizave i votuar me 331 vota, është rikonfirmim i punës së institucioneve tona, shkruan Gazeta Alo.

Sipas saj, Kosova e ka merituar liberalizimin e vizave dhe përjashtimi i Kosovës në këtë drejtim është i padrejtë.

Postimi i plotë në Facebook:

Raporti i Tanja Fajon, për liberalizimin e vizave i votuar me 331 vota, është rikonfirmim i punës së institucioneve tona.

Ne e kemi merituar liberalizimin, kemi kërkuar trajtim të barabartë me shtet e deritashme aspirante për liberalizim, përjashtimi ynë, është shumë i padrejtë.

Faleminderit Znj. Fajon dhe euro deputetë që keni qenë përkrahës të së vërtetës!/Gazeta Alo/