Fjalë Kyçe

Gruaja lind beben pa kryer asnjëherë marrëdhënie intime me burrin

Gruaja lind beben pa kryer asnjëherë marrëdhënie intime me burrin

Një grua ka lindur pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF edhe pse ajo kurrë nuk kishte pasur marrëdhënie intime për shkak se vagina e saj shtrëngohet kur preket nga.

Revati Bordawekar, 30 vjeç, nga Ahmednagari në Indi, kishte kuptuar se diçka nuk shkonte kur sapo kishte vendosur një tampon muskujt ishin tkurrur.

Kur Revati u martua me Chinmay në moshën 25 vjeçare, ajo i tregoi burrit të saj për gjendjen e saj.

Ajo mori këshilla nga këshilltarët mjekësorë dhe miqtë – që të pinte verë para se të krynte marrëdhënie, duke praktikuar paralojë dhe të përdorte krem zbutës rreth zonës.

Por asgjë nuk funksionoi dhe ajo u kthye më në fund tek mjekët për ndihmë.

Revati u vu nën anestezi të përgjithshme dhe më vonë u diagnostikua me një gjendje të njohur si vaginizëm – kur muskujt përreth organit.

Mjekët e prenë himenin e saj dhe e zgjeruan me shpresën se ajo do ta kapërcente këtë gjendje.

Megjithatë, kjo kishte pak efekt në mënyrë që çifti të provonte metodën IVF duke mbetur shtatzënë në maj të vitit të kaluar.