Fjalë Kyçe

Këto janë 15 ushqimet më të dëmshme për stomakun tuaj

Këto janë 15 ushqimet më të dëmshme për stomakun tuaj

Pjesa e barkut është problematike për shumë njerëz.

Ushqimet janë kryesoret që shkaktojnë yndyrat në bark, njofton Klan Kosova.

Dhe shumë të tillë janë që konsumohen çdo ditë dhe nga shumë persona.

Më poshtë po ju paraqesim disa nga këto ushqime që shkaktojnë trashje në pjesën e barkut:

Yndyra jo të shëndetshme

Mish i përpunuar

Ushqime të fërguara

Qumështi dhe prodhime të qumështit me laktozë të lartë

Fruktoza e tepërt (që gjendet në mollë, mjaltë dhe asparagus)

Hudhra, qepë dhe dhe të tjera ushqime me fibra të lartë

Fasulet dhe arrat

Ëmbëlsues artificialë

Alkooli

Pije të ëmbla të gazuara

Ëmbëlsira brumi

Çipsat dhe ushqimet e tjera të kripura