Fjalë Kyçe

Këto janë 15 ushqimet më të mira për të rritur imunitetin

Këto janë 15 ushqimet më të mira për të rritur imunitetin

Të ushqesh trupin me ushqime të caktuara mund të ndihmojë në mbajtjen e sistemit tuaj të fortë të imunitetit.

Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të parandaluar ftohjet e dimrit dhe gripin, hapi juaj i parë duhet të jetë një vizitë në dyqanin ushqimor.

Kur të shkoni atje mos harroni për të blerë këto ushqime që njihen si më përforcuesit e sistemit imunitar.

Frutat argume
Speca të kuq
Brokoli
Hudhra
Xhenxhefil
Spinaq
Jogurt
Bajame
Shafran i Indisë
Çaj i gjelbërt
Papaja
Kivi
Mish pule
Fara luledielli
Butak (fruta deti)