Fjalë Kyçe

Largoni aknet e fytyrës me maskën e mjaltit dhe kanellës

Largoni aknet e fytyrës me maskën e mjaltit dhe kanellës

Aknet që janë të shfaqura tek disa njerëz paraqesin probleme, transmeton Klan Kosova. Kështu këta njerëz dëshirojnë që ato t’i largojnë nga fytyra pasi nuk u pëlqen vetja si duken.

Për të larguar nga fytyra juaj aknet duhet të krijoni maskë nga mjalti. Njerëzit që e përdorën maskën e mjaltës u ndanë të kënaqur me rezultatet që arritën.

Përbërësit e kësaj maske janë mjalti dhe kanella, në një enë ju duhet të vendosni 3 lugë të çajit mjaltë dhe 2 lugë të çajit kanellë.

Këto produkte i përzieni dhe i vendosni në fytyrën tuaj për 30 minuta ku më pas e pastroni fytyrën.