Fjalë Kyçe

Mbroni veten nga plakja duke pirë çaj të zi

Mbroni veten nga plakja duke pirë çaj të zi

Nëse pini çaj të zi ju keni përfitime për lëkurën tuaj, transmeton Klan Kosova.

Lëkura e juaj ka tre përfitime nga ky çaj, ajo ushqehet me vitaminat B2, C dhe E, gjithashtu edhe me magnez, kalium dhe zink.

Sipas The Spruce Eats, më pas kafeina e çajit të gjelbër ju mbron nga infeksionet rreth gojës suaj, pos këtyre ju do të mbroni lëkurën tuaj nga rrudhat e hershme.

Çajin e zi mundeni ta vendosni drejtpërdrejtë në lëkurën tuaj, sidomos poshtë syze pasi do të largohet të zitë që e keni.