Fjalë Kyçe

Mënyra natyrore për të zbritur tensionin e gjakut brenda 10 minutash

Mënyra natyrore për të zbritur tensionin e gjakut brenda 10 minutash

Nëse keni dhimbje koke të rënda, lodhje, rrahje zemre të parregullt dhe dhimbje gjoksi, ju ndoshta vuani nga hipertensioni ose presioni i lartë i gjakut.

Kjo gjendje mund të shkaktohet nga stresi, mungesa e gjumit, ose sëmundje të tjera themelore dhe nganjëherë edhe njerëz të shëndetshëm vuajnë nga kjo. Për fat të mirë, ka disa teknika të thjeshta që mund t’ju ndihmojnë të relaksoheni enët tuaja të gjakut dhe muskujt për të ndihmuar nën kontroll nën presionin tuaj të gjakut.

Masazhoni veshët dhe qafën

8 mënyra natyrore për të ulur presionin e gjakut brenda 10 minutash

Praktika e frymëmarrjes së majtë të majtë

8 mënyra natyrore për të ulur presionin e gjakut brenda 10 minutash

Dëgjoni muzikën klasike

8 mënyra natyrore për të ulur presionin e gjakut brenda 10 minutash

Pini një gotë ujë

8 mënyra natyrore për të ulur presionin e gjakut brenda 10 minutash

Vendosni këmbët tuaja në ujë të nxehtë sa mund të duroni