Fjalë Kyçe

Merrni tri herë në ditë këtë përzierje dhe thuani lamtumirë ftohjes

Merrni tri herë në ditë këtë përzierje dhe thuani lamtumirë ftohjes

Gjatë dimrit, virusët dhe bakteret vazhdimisht sulmojnë sistemin tonë imunitar.

Ftohjet dhe gripi janë gjendje të zakonshme shëndetësore në dimër, por ka një mënyrë për t’i parandaluar ato. Gjithçka që ju duhet është mjalti dhe kanella, transmeton lajmi.net.

Mjalti dhe kanella mund të quhen me të drejtë super-ushqime, e madje edhe shkenca ka provuar përfitimet e tyre.

Kanella është plot me vajra esenciale, ndërsa mjalti përmban enzima të fuqishme me veti anti-mikrobike që mund të luftojnë viruset, bakteret dhe kërpudhat.

Për të parandaluar ftohjet në dimër, juve iu duhet vetëm të ndiqni këtë recetë:

Përbërësit:

– 1 lugë çaji mjaltë

– ¼-ta e lugës së çajit pluhur kanelle

– Një majë luge pluhur organik shafran të Indisë

Udhëzimet:

Vetëm përzijini të gjitha së bashku dhe merrni këtë ilaç 2-3 herë në ditë. Sigurohuni që të qëndroni të hidratuar dhe të hani ushqime të shëndetshme çdo ditë.