Fjalë Kyçe

Pajisja që do të ofrojë trajtim për personat që vuajnë nga migrena

Pajisja që do të ofrojë trajtim për personat që vuajnë nga migrena

Pacientët që vuajnë nga migrena mund të jenë në gjendje të kurojnë kokëdhimbjen e tyre pa ndihmën e medikamenteve, falë një pajisjeje që përmban magnet, ka gjetur një skemë spitalore.

Pajisja portative me përmasa të vogla, e cila mund të përdoret edhe në shtëpi, mbahet në pjesën e pasme të kokës për lehtësimin e dhimbjes, transmeton lajmi.net.

Pajisja dërgon pulsin përmes kafkës në prekjen e një butoni dhe stimulon qelizat e trurit në lehtësimin e dhimbjeve të kokës.

Megjithatë, ende nuk është bërë e ditur data se kur do të jetë trajtimi në dispozicion.