Fjalë Kyçe

Qepa ndihmon në menaxhimin e sheqerit në gjak

Qepa ndihmon në menaxhimin e sheqerit në gjak

Megjithëse të gjitha perimet janë të rëndësishme për shëndetin, disa lloje ofrojnë përfitime unike për shëndetin.

Qepët janë anëtare të familjes së bimëve Allium, të cilat gjithashtu përfshijnë edhe hudhrën.

Këto perime përmbajnë vitamina të ndryshme, minerale dhe përbërje të fuqishme bimore, transmeton Klan Kosova.

Përdorimi i qepëve ndihmon në luftimin dhe kontrollimin e sëmundjeve të zemrës.

Nëse konsumoni qepë ajo do të ju ndihmojë në menaxhimin apo zvogëlimin e sheqerit në gjak.

Po ashtu qepa lufton edhe gripet dhe viruset e ndryshme.