Fjalë Kyçe

Shoqëroni vaktin e mëngjeseve me çaj bimor

Shoqëroni vaktin e mëngjeseve me çaj bimor

Ushqimi i shpejtë i mëngjesit nuk ka patjetër një zgjidhje ideale kur ju jeni duke shikuar atë që e hani, por disa grupe të ushqimeve të mëngjesit janë në sasi të ulët të kalorive.

Ne nuk iu rekomandojmë ngrënien e ushqimeve të shpejta, sepse ato janë të larta në yndyrna, por këto opsione në vazhdim për një mëngjes tuaj të preferuar të ushqimit të shpejtë janë çuditërisht të shëndetshme, njofton Klan Kosova.

Sanduiçi me sallatë të gjelbër.

Sanduiçi prej mishi të pulës, vezë dhe djath, patate të skuqura.

McDonalds, të bardhë të vezës, apo vezë të zier.

Përgatisni vet sanduiçin tuaj.

Përdorni djath të bardhë me avokado, patate të skuqura.

Ju rekomandojmë gjithashtu vezë dhe djath të bardhë me ndonjë çaj të lehtë bimor.