Fjalë Kyçe

Këto skuadra do të përballen në finalen e madhe të Futsallit

Këto skuadra do të përballen në  finalen e madhe të Futsallit

Ka përfunduar përballja e Futsallit ndërmjet FC Besa dhe Mabetex Prishtina, shkruan GazetaAlo.

Sfidën e parë të zhvilluar në kryeqytet e ka fituar skuadra Mabetex Prishtina me rezultatin 3:2.

Edhe sonte Mabetex Prishtina ka shënuar fitore të merituar ndaj Besës me rezultain 5:3 për tu kualifikuar në finalen e madhe të Futsallit.

Skuadra nga kryqyteti në finale do të përballet me Liburnin e cila e ka eliminuar Malishevën duke e mundur me rezultatin 3:7./GazetaAlo