Fjalë Kyçe

Romagnoli me mesazh emocionues për De Rossin

Romagnoli me mesazh emocionues për De Rossin

Pas 18 sezoneve të kaluara te skuadra e Romës, Daniele De Rosi do të kërkojë një sfidë të re, shkruan GazetaAlo.

Lojtarët e Milanit me anë të rrjeteve sociale, i kanë dëguar mesazhe të shumta kapitenit të Romës, Daniele De Rossi.

Në mesin e yjeve të Milanot edhe Alessio Romagnoli dërgoi një mesazh për De Rossin

“Ti ke qenë gjithmonë një pikë referimi, një kapiten, por mbi të gjitha një njeri i vërtetë, me vlera që posedojnë pak njerëz, veçanërisht në vendin tonë.
Ty do të humbasë e gjithë bota e futbollit dhe veçanarisht ata që kanë pasur rastin t’ju takojnë. Paç fat Dani”, ka shkruajtur Romagnoli. /GazetaAlo