Fjalë Kyçe

Skandal, turqit ankohen se sigurimi u’a ka rrahur portierin në ndeshjen me Kosovën (VIDEO)

Skandal, turqit ankohen se sigurimi u’a ka rrahur portierin në ndeshjen me Kosovën (VIDEO)

Skandal, turqit ankohen se sigurimi u’a ka rrahur portierin në ndeshjen me Kosovën
June 11, 2019

Një incident jo i zakontë ka ndodhur në ndeshjen Kosovë U21 – Turqi U21.

Në çastet e fundit të ndeshjes sigurimi ka përdorur dhunë ndaj portierit të Turqisë.

Një zyrtar i ekipit është ankuar të zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës

“Na kanë qëlluar me grushta. Ku mbeti vëllazërimi mes kosovarëve dhe turqve” thotë zyrtari turk.

Kosova fitoi ndeshjen 3-1 duke arritur maksimumin e pikëve nga 2 ndeshje të zhvilluara.