Fjalë Kyçe

Vushtrria e ka një kërkesë për FFK-n

Vushtrria e ka një kërkesë për FFK-n

Skuadra e Vushtrrisë dy javë para fundit të kampionatit ëahtë shpallur kampion i Ligës së parë, ahkruan GazetaAlo.

Klubi nga Vushtrria me anë të një njoftimi në faqen zyrtare ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me skuadrën e Onix që xhiroja e fundit e këtij edicion të luhet në Vushtrri për shkak që titulli i fituar të festohet në shtëpi.

Ky është njoftimi dhe kërkesa e Vushtrrisë për FFK-n.

“Për shkak të kohës së limituar, ditën e mërkurë nuk është paparë që të ngritet kupa për vendin e parë.
Ne si klub kemi bërë kërkesë zyrtare në FFK, dhe marrëveshje me KF Onix që xhiroja e fundit të zhvillohet në Vushtrri. Ne besojmë që do të hasim ne mirëkuptim nga palët e lartëcekura!”, thuhet në njoftimin e Vushtrrisë. /GazetaAlo.