Fjalë Kyçe

Plaçkitet një xhami në Pejë

Plaçkitet një xhami në Pejë

Policia e Kosvës ka njoftuar se të hënë rreth ores 13:00 në Pejë është plaçkitur një xhami.

Rasti për policini e ka raportuar  imami i xhamis I cili ka thënë se persona të panjohur ka hyrë brenda xhamis dhe kanë vjedhur  zërimin, tre mikrofona dhe një mikset.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe janë duke e hetuar rastin.