Fjalë Kyçe

A do të ketë borë në Kosovë? Këto janë temperaturat për nesër

A do të ketë borë në Kosovë? Këto janë temperaturat për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar motin për ditën e nesërme.

Sipas IHK-së të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4 m/s.