Fjalë Kyçe

Mot me diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme

Mot me diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme

Të mërkurën dhe të enjten në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hiderometerologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsius.

Sipas institutit, do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i juglindjes.