Fjalë Kyçe

Befason moti, këto janë temperaturat për ditën e sotme

Befason moti, këto janë temperaturat për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot dhe nesër në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

Sipas IHMKS-së, do të fryejë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-8m/s.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-8m/s.Të dielën sërish pritet të ketë ngritje të temperaturave në të dy vlerat ekstremale”, njofton IHMK./Gazeta Alo/