Fjalë Kyçe

Bien temperaturat, ky është moti për ditën e sotme

Bien temperaturat, ky është moti për ditën e sotme

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Reshje të dobëta priten vetëm në pjesën veriore të rrafshit të Dukagjinit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë
Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi maksimale deri 11m/s.