Fjalë Kyçe

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Ndërsa vranësirat ditën e nesërme do të intensifikohen në gjithë territorin e vendit duke krijuar kushte për reshje shiu.Temperaturat minimale për sot do të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë celsius.Do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s.