Fjalë Kyçe

E diela e ngrohët: Këto janë temperaturat për ditën e nesërm

E diela e ngrohët: Këto janë temperaturat për ditën e nesërm

Gjatë ditës së nesërm do të mbaj mot kryesisht të kthjellët dhe me diell.

Instituti hidrometeorologjik njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit. Dita e pavarësisë, parashihet të jetë me shtim të vranësirave dhe intervale me diell, por në fushat termike do të kemi rritje.

Kështu që nëse bëjmë një krahasim me vitin 2008 kur kishim temperatura negative, tani ato do të jenë tipike pranverore gjatë ditës./Gazeta Alo/