Fjalë Kyçe

Edhe nesër mot i ftohtë dhe me reshje bore

Edhe nesër mot i ftohtë dhe me reshje bore

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore, njofton IHMK.

Në fushat barike do të ketë rënje të theksuar, por që vlerat termike do të ngritën ndjeshëm, krahasuar me gjendjen e fundit që kishim.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6m/s.